73523531_477220159552711_7999748004686856192_o
73370613_477220256219368_4292688918928687104_o
73198070_477220212886039_4666057237788098560_o
73189961_477220099552717_1247448524996476928_o

Cel mai mare turneu de dublu la tenis cu piciorul a avut loc la Cluj-Napoca și a adunat la start 24 echipe.

Sandu POP, reprezentantul clubului organizator si al sponsorilor Ideea PSG Cluj si Termosistem Cluj a premiat la final locurile 1-3 cu cupe, medalii și premii în valoare de 800, 600 respectiv 400 lei.

Cupa Victory PSG Cluj-Napoca a fost câștigată de dublul format din Daniel SĂSĂRMAN si Andrei VÂTCĂ care au învins în finală dublul format din Marc MOCAN și Cristi LUCA, iar  locul 3 a revenit echipei Dan COTA și Cornel BĂIETE.

Turneul a început la ora 10.00 si s-a încheiat în nocturna în jurul orei 19.00, s-a desfășurat simultan pe 4 terenuri și a fost o provocare pentru organizatori care s-au descurcat admirabil.

Pe lângă spectacolul sportiv merită remarcată atmosfera excelentă făcută de susținătorii participanților.

Vremea excelentă a fost un factor important care a ajutat la reușita acestui eveniment.

Gazdele, Victory PSG Cluj, împreuna cu sponsorii au oferit pe tot parcursul zilei masă și băuturi răcoritoare, totul culminând cu un gulaș tradițional care a fost foarte apreciat de toți participanții.